Ako som zaplatil vydieračom

18. septembra 2019, mirkoslav, Nezaradené

Keď som sa pred rokom dozvedel, že futbalovú Ligu majstrov nebude dávať verejnoprávna televízia, tušil som, že bude zle.
Na Slovensku vlastní práva Orange. Ich televíziu používa len zlomok ľudí, my ostatní sme odsúdení na to, aby sme futbal pozerali na počítači, alebo káblami spájali svoje zriadenia s televízormi.
Mesačné predplatné na Ligu majstrov stálo 4 eurá. Pomyslel som si – no dobre, však oni tie práva kúpili, tak nech sa im to vráti. O pár mesiacov zvýšili cenu na 6 euro! To som ešte akosi dokázal pochopiť, lebo napríklad v Česku to stojí 199 korún, teda asi 7,50 €.
Ale včera som platil neuveriteľných !!! 12 – DVANÁSŤ – euro !!! za mesačné predplatné.
A to už sa mi pochopiť nedá. Orange sa jednoducho rozhodol, že nás poriadne ošklbe. Vôbec nás neberie ako priateľských zákazníkov. Sme pre nich len blbci, ktorí zaplatia koľko povie. Tak si teda povedal! Ligu majstrov zneužil na to, aby nás -fanúšikov futbalu- doslova vydieral. Mňa tých 12 euro samozrejme nezruinuje, ale k futbalu si sadám s pocitom, že ma niekto sprosto odrbáva.
Bohužiaľ, tak je to už vo všetkom. Nemáš peniaze – nepozeráš futbal. Nemáš peniaze – nekúpiš si lieky. Nemáš peniaze – nikoho nezaujímaš.
Orangu som teda dobrovoľne-nasilu prispel. Bude mať na šéfov plat, aj na ples v opere. Ale keby ma na ten ples náhodou chceli pozvať – NEPRÍDEM! Nech si ho strčia do zadku. S vydieračmi sa baviť nebudem.