Založ si blog

Ako som zaplatil vydieračom

Keď som sa pred rokom dozvedel, že futbalovú Ligu majstrov nebude dávať verejnoprávna televízia, tušil som, že bude zle.
Na Slovensku vlastní práva Orange. Ich televíziu používa len zlomok ľudí, my ostatní sme odsúdení na to, aby sme futbal pozerali na počítači, alebo káblami spájali svoje zriadenia s televízormi.
Mesačné predplatné na Ligu majstrov stálo 4 eurá. Pomyslel som si – no dobre, však oni tie práva kúpili, tak nech sa im to vráti. O pár mesiacov zvýšili cenu na 6 euro! To som ešte akosi dokázal pochopiť, lebo napríklad v Česku to stojí 199 korún, teda asi 7,50 €.
Ale včera som platil neuveriteľných !!! 12 – DVANÁSŤ – euro !!! za mesačné predplatné.
A to už sa mi pochopiť nedá. Orange sa jednoducho rozhodol, že nás poriadne ošklbe. Vôbec nás neberie ako priateľských zákazníkov. Sme pre nich len blbci, ktorí zaplatia koľko povie. Tak si teda povedal! Ligu majstrov zneužil na to, aby nás -fanúšikov futbalu- doslova vydieral. Mňa tých 12 euro samozrejme nezruinuje, ale k futbalu si sadám s pocitom, že ma niekto sprosto odrbáva.
Bohužiaľ, tak je to už vo všetkom. Nemáš peniaze – nepozeráš futbal. Nemáš peniaze – nekúpiš si lieky. Nemáš peniaze – nikoho nezaujímaš.
Orangu som teda dobrovoľne-nasilu prispel. Bude mať na šéfov plat, aj na ples v opere. Ale keby ma na ten ples náhodou chceli pozvať – NEPRÍDEM! Nech si ho strčia do zadku. S vydieračmi sa baviť nebudem.

NOVOROČNÉ ČÍTANIE

01.01.2020

Ráno som dopil šampanské, čo zostalo zo Silvestra. Do rannej kávy som si nalial rum. A keď som bol už dosť odvážny, zdrapil som moju ženu za ruku. Chcel som ju zdrapiť aj inak, ale niečo na zastavilo. Zistil som, že moja žena je celá popísaná. Brajlovym písmom! Celé pyžamo má plné akýchsi vystúpených bodiek. Začal som ju čítať rukami, ale vôbec som jej nerozumel. [...]

Ako sme sa mali dobre

17.11.2019

Ako dobre sme sa mali. Kedysi dávno, to som bol možno žiak základnej školy, možno som bol na priemyslovke, pýtal som sa mojej babky, ako sa žilo za Slovenského štátu. „Dobre“ povedala. „Aj peniaze boli, aj jesť bolo čo. Dobre bolo.“ Dnes samozrejme vieme, čo sa dialo za Slovenského štátu. Že veľká skupina občanov si žila dobre, a druhá skupina bola [...]

Ako som cestoval

12.11.2019

Cestujem rád, prináša mi to radosť. Ako aj naposledy. Cestoval som na úrad. Výťahom na piate poschodie. V tej budove normálne premávajú dva výťahy, ale zrovna teraz bol jeden pokazený. Do toho druhého sa nahrnul celý dav. Teda, aby som bol presný: ja a sedem mladých úradníčiek. No dobre, možno neboli všetky úradníčky, možno tam bola aj nejaká stránka. A neboli až [...]

luxemburg, Michel barnier

Vyjednávač EÚ pre brexit Barnier obvinil Britániu, že neplní včas svoje záväzky

31.05.2020 21:21

Varoval, že ak v tom bude pokračovať, k vzájomnej pobrexitovej obchodnej dohode nedôjde.

casino,petržalka, D2, dialnica na Budapesť, kitssee

Hasiči zasahujú pri nehode štyroch áut na rýchlostnej ceste R3

31.05.2020 20:33

Vo vozidlách sa nachádzalo 11 účastníkov, z toho tri maloleté osoby.

pocasie-1-6-2020

Jún sa poriadne rozfúka. Čo porobí s teplotami?

31.05.2020 18:39

Prvé júnové dni sa budú vyznačovať premenlivosťou, aj veterným počasím. Čo to všetko spraví s teplotami?

Heinz-Christian Strache

Voči expredsedovi rakúskej FPÖ Strachemu sa objavili ďalšie podozrenia z korupcie

31.05.2020 18:37

Podozrenia vyšli najavo po preskúmaní chatových konverzácií v jeho mobilnom telefóne.